Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2012 szeptember 12 szerda - 11:46:45     Hivatali hírek      Hozzászólás0

Hír

Pest megyében 18 járás alakul
 
A járások és az ahhoz rendelt kormányablakok létrehozásának fő célja, hogy a közigazgatás közelebb kerüljön az emberekhez. Ne a polgárok, az ügyiratok utazzanak – hangsúlyozta Tarnai Richárd, a Pest Megyei Kormányhivatal vezetője.  A járás területén a járási székhelyeken kívül is működnek kormányablakok, amelyek a járás lakosságát egyablakos ügyintézéssel szolgálják. A kormányablakok egyfajta államigazgatási trafikok lesznek: 2500 témakörben intézhetik ügyeiket a polgárok ügyfélbarát – reggel 8-tól este 8-ig nyitva tartó – ügyfélszolgálaton.

Tarnai Richárd kormánymegbízott a napokban újra egyeztetett a leendő megyei járási hivatalok székhelyein lévő szakemberekkel. A megbeszélésen a kormánymegbízott bemutatta Csepregi Tibor járási koordinátort. Tarnai Richárd elmondta: a nemrégiben kinevezett szakember a megyei járási biztosok munkáját fogja össze. Pest megye járási rendszerének kialakítása különösen nagy feladat, mivel a megyék közül itt alakul a legtöbb, számszerűen 18 járás.

A  magyar közigazgatás egykor szerves egységét képező járások és járási hivatalok egykor elválaszthatatlan részei voltak a magyar államigazgatásnak. A több száz éves múltra visszatekintő járási rendszert 1983-ban szüntették meg, jövőre tehát harminc év után, de új szervezeti rendben és új céllal alakulnak meg ismét a járások a megyei kormányhivatalok szervezeti egységeiként. Erről júniusban törvényt fogadott el az Országgyűlés.

A járások létrejötte a közigazgatás átfogó, a közjót szolgáló Jó Állam kialakításának fontos állomása. A cél modern kori járások kialakítása, melyek alacsony társadalmi költséggel, hatékonyan és ügyfélközpontúan működnek.

Tarnai Richárd, Pest megyei kormánymegbízott az elmúlt hónapokban rendszeresen, személyesen egyeztetett a megyei települések polgármestereivel a járási rendszer kialakításáról.

A kormányhivatalok járási központjainak legfontosabb feladata a helyben intézendő államigazgatási feladatok ellátása. A jövőre megalakuló járási hivatalok elsősorban okmányirodai feladatokat, a gyermekvédelmi és gyámügyeket, valamint egyes szociális, környezetvédelmi, természetvédelmi igazgatási ügyeket vesznek át a településektől. A járási hivatalokban szakigazgatási szervek működnek majd: gyámhivatal, állategészségügyi és élelmiszer-ellenőrző hivatal, földhivatal, munkaügyi kirendeltség.


Bazsó Zoltán
Pest Megyei Kormányhivatal
sajtófőnök
tel.: 06-20-235-5006
e-mail: bazso.zoltan@pmkh.hu