Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2015 március 16 hétfő - 18:06:00     Kulturális hírek      Hozzászólás0

Immár 40. alkalommal rendezte meg a ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium „Éneklő osztályok versenyét”. A gimi összes osztálya megmérettette magát ezen a versenyen, amely idén jubileumi volt. Minden osztály repertoárjában egy népdalcsokor, egy többszólamú mű, és egy számukra kedves modern darab szerepelt. A mára országos hírnévre szert tett esemény zsűrijének elnöke idén dr. Mindszenty Zsuzsanna egyetemi docens, Liszt-díja karnagy, a Kórusok és Zenekarok Szövetségének elnöke volt. A nap igazi meglepetéseként a tantestület előadásában a Verdi Nabucco című operájából a Rabszolgák kórusa hangzott el.
 
A képen az I. helyezett, "arany"-os 12. a osztály látható. A galéria a képre kattintva megtekinthető!

Abonyi tanulók eredményei:   

Arany kategória:
12. a: Kopcsa Kristóf, Kovács Vivien Legjobb népdalkórus különdíj
12. c: Bajtek Beáta, Kovács Tamás, Márok Zsuzsanna Magdolna, Tamasi Orsolya
11. d: S. Tóth Eszter 

Ezüst kategória:
9. b: Magyar Emese
9. a: Csizmadia Gergő, Dányi Hanna, Kállai Dorottya
9. d: Adorján Alexandra Edina, Baksa Dávid, Molnár Enikő
10. a: Király Dorka Dominika, Nagy Balázs
10. d: Reich Roland Zsolt, Sziráki Réka
11. b: Nagy Borbála, Tarkó Anett 6. d: Balogh Annamária
8. d: Koltai Armand, Törőcsik Ákos
9. ny: Csucsulya Anett, Falusi Gergő Gábor, Markó-Markech Eszter, Szabó Nóra Gréta, Varga Sándor
11. a: Bevíz Kinga, Ferenczi Fanni, Kengyel Réka, Nagy Diána
12. b: Moha Cintia, Retkes Noémi
13. b: Juhász Bence, Nagy Beatrix
13. c: Orbán Fruzsina Réka, Petrezselyem Zsófia, Rafael Tímea, Tamasi Tibor, Turóczi Tibor

Bronz kategória:
5. d: Habony Virág, Lőrinczi Gergő
7. d: Molnár Dániel, Szaniszló Eszter Anna
10. c: Czudarhelyi Tímea, Farkas Andrea, Gyarmati Martina Henrietta, Pusztai Judit Ágnes, Sárkány Viktória   
 
Cikkünk a Kossuth Lajos Gimnázium beszámolója alapján készült. (Szöveg: Volter Etelka) 
Fotó: Petneházy Gergő, Tábori László   
 
Darányi Erika