Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2015 március 24 kedd - 12:54:30     Sporthírek      Hozzászólás0
A szezon második hazai mérkőzésén a Dunaújvárosi AC csapatait fogadtuk ellenfélként a Városi Sportcsarnokban

Ősszel, felnőtt csapatunk két ponttal tért haza a DAC otthonából, ahol egy szinte tökéletes játékkal múltuk felül ellenfelünket. Ezen a szombaton, annak ellenére, hogy még a hazai pálya is mellettünk állt a „szinte tökéletes játék” messze elmaradt. A mérkőzés nagy részére igaz, hogy hiányzott a koncentráció. Védekezésben az alapvető hibákat vétettük. Nem volt összezárás a védőfalban, nem segítettünk be a társunknak, nem léptünk ki megfelelően a dunaújvárosi lövőkre. Támadásban többször rosszul és rossz helyre passzoltunk, ami miatt meghiúsultak gólszerzéseink. Lövőhelyzetet rendre megteremtették támadójátékosaink, de képtelenek voltunk betalálni a kapuba és passzivitást mutatott a lövő játékunk is. Ezzel ellentétben a DAC átlövői megtalálták a labda útját a kapuba, ahol kapusaink sem kellő hatékonysággal védtek. Ennek ellenére az első félidő izgalmas mérkőzést hozott. A 7. percben, 5:5 állásnál érezhető volt és látszódott is a csapaton, hogy nem úgy megy a szekér, ahogy kellene. Szükség is volt a hazai időkérésre. 5:8 majd 8:11-es eredmény után, a 20. perctől sikerült egy kis fölényt kiharcolni, mikor is 10:14-es állást fordított meg csapatunk 16:14-re (27. perc). A félidő előtt viszont, még sikerült egyenlíteni a Dunaújvárosnak (17:17).

A galériát a fotóra kattintva tekinthetik meg!

A második félidőben tovább domináltak ellenfelünk átlövői, nálunk pedig nem volt olyan játékos, aki hátára vette volna a csapatot. A hibák továbbra is jelen voltak játékunkban, nem tudtuk megvalósítani a kért technikai dolgokat. A 43. percben a 22:24-es állást követően 3, 5 majd 6 gólos hátrányba kerültünk, amit sehogy nem tudtunk már ledolgozni. Csak szépíteni tudtunk az eredményen, ami a 60. perc végére 31:35 lett. Játékosok: Almási A., Bárány J. (3), Bárány N., Benkucs Z.(2), Bugyi M. (9), Juhász I., Matócsi I. (4), Mádi Cs., Megyes J. (5),Mészáros L. (8) Nagy A., Tóth Z.

Kapusok: Medgyes Gábor, Pál István Junior csapatunk ősszel vereséget szenvedett a DAC utánpótlás csapatától. Hazai pályán megfelelő küzdéssel viszont bármi elérhető. Ezt mutatta az első félidő eredménye is, a 15:14. Jó iramú, küzdős mérkőzés volt, sajnos azonban csak a 40. percig (19:20). A maradék húsz percre elfogyott minden erő és koncentráció, ami az ellenfélnél végig kitartott. Így a mérkőzés végeredménye 25:30 lett a Dunaújvárosi AC junior csapata javára. Játékosok: Bagi S.(4), Bagi N., Bakos I., Csizmadia B.(5), Duka K. (1), Komáromi Z.(1), Kovács A., Újhelyi T. (4), Újhelyi Z. (1), Varga M., Varga R. (9) Kapus: Bugyi G.,

A mérkőzésre ezúttal még nagyobb létszámban érkeztek szurkolóink és még nagyobb hangulatot teremtettek a Városi Sportcsarnokban, ahol mellettük szép számú nézősereg is kilátogatott. Sajnos a várt győzelem elmaradt, de reméljük az lelkesedésetek nem csökkent és csak köszönettel tartozunk Nektek! A következő mérkőzések még nehezebbek lesznek mind két csapat számára, ugyanis ezen a hétvégén Szigetszentmiklósra utazunk, akik felnőtt csapata ebben az idényben, akár bajnok is lehet, junior csapatukkal pedig a középmezőnyhöz tartoznak. Következő hazai mérkőzésen az FTC II. -Diagnosticom lesz ellenfelünk, akik felnőtt csapata szintén a bajnoki címért küzd, junior csapatukkal éremért harcolnak idén.   Dolgozni kell tovább és hinni, hogy jobb eredményekre is képesek vagyunk.