Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2016 október 22 szombat - 10:25:30     Városi rendezvények      Hozzászólás0

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulóján Abony városa is ünnepséggel tisztelgett a Kultúra Háza színháztermében, ahol az emlékezőket Fajka Zsanett köszöntötte. A köszöntő után Turek Miklós színművész Faludy György életéről és költészetéről szóló monodrámáját hallgathatták meg az érdeklődők, amely az 1956-os Emlékbizottság megbízásából készített versszínházi oktatási sorozat része.
 



Turek Miklós színész, rendező és a Versszínház műfajalapítója. Valódi hivatásának érzi a kivételes világirodalmi értékeket képviselő magyar költészet tolmácsolását. Csaknem egy évtizede indított versszínházi előadásainak fő célkitűzése, hogy a magyar közönség újra fölfedezze páratlan nyelvi értékeit, melyek egy igazán egyedülálló és figyelemre érdemes gondolat- és érzelemvilágot közvetítenek. Ahogy Kányádi Sándor fogalmaz "a vers az, amit mondani kell!", de Miklós szerint "vers az, amit olvasni és hallgatni is kell"! 2004-ben mutatta be Faludy Györgyről szóló első önálló előadását, amivel a Fringe Fesztivál legjobb férfi előadója lett, és elnyerte a Kaleidoszkóp Fesztivál különdíját is.
 
A tartalmas és élmény dús időutazást követően a résztvevők koszorúkat helyeztek el a Millenniumi Emlékkert 1956-os emlékművénél és Magas István emléktáblájánál.

A következő intézmények, szervezetek képviselői és az alábbi személyek helyezték el a megemlékezés koszorúit:
Abony Város Önkormányzata; Roma Nemzetiségi Önkormányzat; Abonyi Lajos Művelődési Ház, Könyvtár és Múzeumi Kiállítóhely; Abonyi Lajos Múzeum Baráti Kör; MSZP Abonyi Szervezete; Somogyi Imre Általános Iskola; Abonyi Montágh Imre Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda és Általános Iskola; Kinizsi Pál Gimnázium és Szakközépiskola; Jobbik Abonyi Szervezete; Bihari János Alapfokú Művészeti Iskola; Fidesz-KDNP Abonyi Szervezete; Városunk Fejlődéséért Egyesület; Király Béláné; Skultéty József. 

Beszámolt: Darányi Erika
Fotó: Szilágyi Tamás