Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2018 január 30 kedd - 10:14:42     Egyesületi hírek      Hozzászólás0

Az Abonyi Fúvószenekari Egyesület 2018. január 27-én rendezte meg hagyományos, évköszöntő hangversenyét a Gyulai iskola aulájában.

Az egyesület 1989-ben alakult a Bihari János Zeneiskola és a Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola tanárainak és tanulóinak részvételével és 1998 óta kiemelten közhasznú szervezetként működik. Fennállása óta részt vesz helyi, regionális és országos kulturális rendezvényeken, nemzetközi zenei fesztiválokon és ápol nemzetközi kulturális kapcsolatokat.

A hangversenyen 15 műsorszámot adott elő a fúvószenekar, melynek többségében közreműködtek a mazsorettek is. Vezényelt Benedek Gyula, a mazsoretteket felkészítette Gulykáné Gál Erzsébet. Az egész estét konferálta, Juhász Kitti.

KLIKK a képre a galériáért.

A „Dübörög a föld” című Olajbányász indulóval az egyesület egykori karmestere, Varga „Kakas” Gábor előtt tisztelegtek, aki maga hangszerelte a szerzeményt.

Varga Gábor – ahogy mindenki ismerte Kakas – 1963-ban született.  1982-ben végezte el az Magyar Néphadsereg Zeneművészeti Szakközépiskoláját, majd a hadsereg Központi Fúvószenekarában kezdett dolgozni. Később a Magyar Cirkusz és Varieté zenekarának tagja lett. 1987 és 1989 között a szolnoki Szigligeti Színház zenekarának muzsikusa volt. Az abonyi Bihari Zeneiskolában trombitatanárként dolgozott, 1987 és 1992 között a Bergendy zenekar tagja volt. 1991-től a Rock Színház és az Operettszínház zenekarában dolgozott. 1995-ben és 1999-ben a Barry White World Tour résztvevője volt. Zenélt Ferenczi Györggyel és a Herfli Davidsonnal, a Stúdió 11-ben, a Modern Art Orchestrában. Számtalan külföldi turnén vett részt különböző zenekarokban és az Operettszínház előadásaiban. A kezdetektől tagja Az Őrült Nők Ketrece zenekarának. Hosszú éveken át játszott a Madách Színház zenekarában, számtalan zenekarban szólt a kivételes magasságokig gyönyörűen szóló „kakasos” trombita.

Az egyesület köszönetét fejezi ki azoknak, akik munkájukat figyelemmel kísérik, segítik.
 
Szerkesztette: Darányi Erika