Hír: Soós Fanni Junior Országos Bajnok triatlonban! Irány az Európa Bajnokság!
(Kategória: Akikre büszkék vagyunk)
Küldte: Sajtóreferens
2018 július 10 kedd - 08:31:02

baja_triatlon_ezustermes_abonyi_soos_fanni_abonyban_abony_abony.hu_2018.jpg   A június utolsó hétvégéjén megrendezett bajai triatlon országos bajnokság nagy sikereket hozott Soós Fanni, a Fergeteg Triatlon Se versenyzője számára.

A kétnapos verseny első állomása a szombati országos bajnokság volt, ahol az elvárásokat túlszárnyalva a nők mezőnyében az abszolút 3., korosztályos 1. helyet szerezte meg, amely nem csak a Junior Országos Bajnoki címet jelentette, hanem sikeres kvalifikációt a július végén, Észtországban megrendezendő Európa Bajnoksága.

Fanni ezzel az eredményével továbbá kvalifikálta magát a másnapi szupersprint versenysorozatba, amely során a versenyzőknek két rövidebb távú triatlont kellett teljesíteni, köztük nagyon rövid pihenőidővel. Az első futamban Fanni magabiztos versenyzéssel 3. helyen ért célba, ezzel egyenes út vezetett a döntőbe, ahol már sokkal keményebb küzdelem zajlott a pénzjutalmakért, ám végül jól taktikázva, erőteljes futással 2. helyen érkezett célba, így az eredményhirdetéskor egy dobogón állhatott a magyar triatlonsport LEGjeivel, köztük Faldum Gábor olimpikonnal.

Nagyításért KLIKK a képekre!

baja_triatlon_ob_abonyi_soos_fanni_abonyban_abony_abony.hu_2018.jpg   Július első hétvégéjén rendezték meg Tiszaújvárosban a  Triatlon Junior Európa Kupát, és felnőtt Világkupát. Fanni részt vett a szombati selejtezőn, ahol 3. helyen ért célba, így a másnapi döntőbe jutott. Vasárnap igen kemény mezőny állt rajthoz. Fanni az úszáson a középmezőnyben jött ki, majd bringán a húszfős bolyban tekert. Ügyes, gyors depózással a 8. helyen indult a 3,6km-es 3 körös futásra és szenzációs futással a 4. helyet szerezte meg, ezzel a magyarok közül elsőként ért célba. A Európa Kupán 3. lett, hiszen előtte egy dél-afrikai lány végzett.

Soós Fanni július 21-22-én a Junior Triatlon EB-n vesz részt Tartuban. Hajrá Fanni!

Gratulálunk Fanninak és további sok sikert kívánunk!