Hír: Hat pontot tartottunk itthon
(Kategória: Sporthírek)
Küldte: Sajtóreferens
2019 április 01 hétfő - 09:26:21

A III. osztályú serdülő bajnokság 16. fordulójában a 10. helyen álló Ráckeve VKSK csapatát láttuk vendégül. Nem volt szabad, hogy bármi gond merüljön fel a pontszerzést illetően.

Csapatunk az első negyed órában diktált remek tempónak köszönhetően már 7 gólos előnyre tett szert. Ez az előny már soknak bizonyult a ráckevei fiataloknak. Nem tudtak már feljebb kapaszkodni a félidőre. A második félidő elején újabb rohamot tudtunk indítani és nem sok gólszerzési lehetőséget adtunk ellenfelünknek. Előnyünket csak növelni tudtuk és végül fölényes győzelemre tettünk szert.

Abonyi KC – Ráckevei VKSK 40:22 (19:9)

Játékosok: Balogh M. (1), Brezvai L.(4), Fábián G.(2), Földi T.(1), Hegedűs G.(9), Jánny D. (4), Seres B. (4), Seres T.(3), Szűcs B. (6), Vágó B. (5)
Kapus: Varga Z.(1)

Fotógaléria a képre kattintva!

Ifjúsági csapatunk a 8. helyen álló PP Kiskunfélegyházi HTK-val csapott össze. Sajnos a legutóbbi fordulóban 2 pontot hullajtottunk a KIKI ölébe, és ezzel elvesztettük eddigi veretlenségünk. Még így is vezetjük a tabellát, de elszállt a lélektani előnyünk a 2. helyen álló TEMPO csapatával szemben. A mostani mérkőzésen semmit nem bíztunk a véletlenre. Összeszedetten játszottunk és igyekezettünk kihozni a maximumot a mérkőzésből. Miután felvettük a mérkőzés ritmusát, esélyt sem adtunk a Félegyházának. Az első félidőben megszerzett 10 gólos előnyünket, a végére 21 gólosra növeltük.

Felnőtt csapatunk az előző fordulókban igen csak közel járt a győzelmekhez. Sajnos a szoros végjátékok sosem váltak a javunkra. A mostani mérkőzést igen csak feltüzelve vártuk, igaz, sajnos több sérültünk is van. Nagyon szerettünk volna revansot venni a 3. helyen álló Félegyházától, hiszen ősszel csupán 1 góllal kaptunk ki otthonukban.

Az izgalmak ezúttal sem maradtak el. Az első félidőben felváltva, többször is leginkább egymás hibáiból születtek a gólok. A második játékrészben sikerült egy összeszedettebb csapatot felküldenie Dengi Zoltán edzőnek. Védekezésünk végig határozott, kemény volt. Jó ütemben tudtunk kilépkedni, rendezett volt a visszarendeződésünk. Támadásban türelmesen, helyzetekig játszottunk. Voltak remek átlövés góljaink és szélekről is eredményesek voltunk, kapus teljesítményünk is igen magas százalékú volt. Mindezekhez párosult a küzdés és a nyerni akarás, melynek meg is lett az eredménye, a 2 pont.

Abonyi KC –  PP Kiskunfélegyházi HTK 27:25 (14:12)

Játékosok: Benkucs Z., Bugyi M.(9), Dengi Z., Gulyás P.,  Matócsi I.(2), Mészáros L.(4), Nagy A., Nagy K., Ollári Sz.(1), Rékasi R (4). Szűcs B.(4), Újhelyi T.(1), Vujovic M.(2)
Kapusok: Csernyik V., Medgyes G.,  Pál I.

Mérkőzés eredményének alakulása: 6.p 1:2; 10.p 4:3; 15.p. 6:5; 20.p.7:7; 25.p. 11:9; 30.p. 14:12; 35.p. 17:14; 40.p. 17:15; 45.p. 19:19; 50.p. 23:19; 55.p. 26:21; 60. p, 27:24

Hétméteresek: 2-1; 2-2

Következő fordulóban Dunaharaszti és a Pénzügyőr SE – Budafok otthonában lépnek pályára csapataink!