Hír: Nem sikerült a pontszerzés Dabason! - Fotógalériával
(Kategória: Sporthírek)
Küldte: Sajtóreferens
2019 május 14 kedd - 08:45:04

Nem kis téttel utazott felnőtt csapatunk Dabasra. mint hogy egy esetleges győzelem megszerzésével elkerülhetővé tegye a kiesést a harmadosztályból.

Bíztunk magunkban, de sajnos a hazai gépezet jobban működött.  5. percben szereztük az első gólunkat, azonban a Dabas már ekkorra már hármat dobott. A hátrányt a 17. percre sikerült ledolgoznunk, de azonnal megtörték lendületünket és 7-0 szériát produkáltak a hazaiak, főleg a hibáinkat kihasználva. Sajnos az időkérés sem segített és végül a félidőt 5 gólos hátránnyal zártuk (21:16).

Második játékrészben nagy javulásnak kellett volna bekövetkezni játékunkban, ahhoz hogy felvegyük a versenyt a dabasi fiatalokkal. A második félidő közepén megcsillant a remény és a nyitott védekezéssel megleptük ellenfelünket, azonban csak pár támadás erejéig. 4 gólnál közelebb nem engedtek magukhoz. A végjátékban mindkét oldalon voltak hibák, de még így is lett volna esély feljebb kapaszkodni. Az egész mérkőzésen jellemző volt, hogy sok ziccer hibát vétettünk, jó védekezésünk szinte alig volt. Hiányzott a kellő agresszivitás, a pontosság, a koncentráció, a tűz. Összességében ez, illetve a nagyszámú kiállítások eredményezték, hogy 37:31-es végeredményű vereséget szenvedtünk.

A képre kattintva Facebook fotógaléria nyílik! Megtekintéséhez nem szükséges regisztrálni!

Dabas VSE KC U23 – Abonyi KC 37:31 (21:16)

Játékosok: Almási L., Benkucs Z.(2), Bugyi M.(9), Dengi Z., Ledacs-Kis R., Matócsi I.(2), Mészáros L.(2), Nagy K., Ollári Sz.(1), Rékasi R. (2), Szűcs B.(7), Újhelyi T.(4), Vujovic M.(2), Vígh J.
Kapusok: Csernyik V., Medgyes G.,

Mérkőzés eredményének alakulása: 5.p 4:1; 10.p. 6:5; 16.p. 10:10; 26.p. 17:11; 30.p. 21:16; 34.p. 23:17; 40.p. 27:20; 45.p. 30:24; 50.p. 31:27; 56.p. 35:28; 60. p. 37:31
Hétméteresek: 6-2; 3-1

Ezzel a győzelmével a 8. helyre zárkózott fel a Dabas U23-as csapata 16 ponttal, az ugyancsak 16 pontos 9. helyezett Szolnok előtt. Mi 10. helyről 15 ponttal várjuk az utolsó fordulót Szolnok ellen, mögöttünk pedig 14 ponttal a KIKI törtet. A végső csaták fognak dönteni, hogy ki az, aki továbbra is szerepelhet a harmad osztályban.

Szombaton tehát Szolnoki KCSE csapatait fogadjuk a Varga István Városi Sportcsarnokban! Hajrá Abony!

Az Abony.hu-nak beszámolt Mádi Csaba, az Abonyi Kézilabda Club Férfi Szakosztályának vezetője.

Ezen hír származási helye: abony.hu