Hír: Izgalmas csaták az utolsó hazain
(Kategória: Sporthírek)
Küldte: Sajtóreferens
2019 május 23 csütörtök - 12:44:10

A 2018/19-es bajnokságot hazai pályán zárták le csapataink, ráadásul három izgalmas, igazi presztízsmérkőzéssel.

Ellenfeleink a Szolnoki KCSE csapatai voltak, akik serdülő és ifjúsági csapata a 6. helyen zárta a bajnokságot, felnőtt csapatuk végül a 11. helyezést érte el. Serdülő csapatunk az ezüstéremért lépett pályára. Nem lett volna szabad, hogy gondot okozzon nekünk a Szolnok, de még is az utolsó másodpercekben dőlt el a mérkőzés, de természetesen a javunkra.

Abonyi KC  - Szolnoki KCSE 28:27 (13:11)

Játékosok: Balogh M., Brezvai L. (1), Fábián G. (3), Fekete T., Hegedűs G., Jánny D., Komáromi M., Seres B. (7), Seres T. (3), Sulyok I. (2), Szűcs B.(4), Vágó B. (8) Kapus: Varga Z., Hétméteres: 3-1; 2-2

Ifjúsági csapatunk helyezése nem volt veszélyben a mérkőzés előtt. 2. helynél rosszabbak nem lehettünk, de ha esetlegesen a TEMPO vereséget szenvedett volna a Tököl otthonában, akkor valószínű, hogy a mi nyakunkban lógna az arany.

A mérkőzés kissé döcögősen indult részünkről, de a második játékrészben már esélyt sem adtunk a szolnoki fiataloknak és fölényes győzelem lett a jutalmunk.

Abonyi KC – Szolnoki KCSE 41:27 (16:13)

Játékosok: Bagi N (10), Benyus M.(3), Kelemen P.(1), Komáromi Z.(9), Ollári Sz. (6), Seres B. (1), Seres T., Szabó k. (3), Szűcs B., Varga A.(7),
Kapus: Pintér L., Varga Z. (1) Hétméteres:1-1; 2-2

Leginkább a felnőtt mérkőzést várta mindenki. A tét nem volt kicsi, mégpedig az hogy ki kerül a kiesést jelentő helyre. Ennek tudatában, mindenki fokozott hangulatban a legmagasabb koncentrációval lépett pályára.

Az első félidőt a Szolnok kezdte jól, nekünk kellett kapaszkodni. Sikerült többször 3-4 gólos hátrányt is ledolgozni. A félidőben 16:16-os eredményt mutatott a kijelző. A második játékrészben többet kellett nyújtani, mint az első félidőben. A 40. percben sikerült ritmust váltani és átvenni a vezetést. Ez adott akkora lendületet, hogy nem engedtük ki a kezünkből a mérkőzést. 60 perc izgalom, 60 perc elszánt küzdelem és 60 perc győzni akarás után sikerült a győzelem és a bennmaradás a harmadosztályban!

Abonyi KC – Szolnoki KCSE 35:31 (16:16)

Játékosok: Almási L., Benkucs Z.(4), Bugyi M.(6), Dengi Z.,Ledacs-Kis R.(4), Matócsi I.(1), Mészáros L.(5),  Nagy K., Rékasi R. (6), Szűcs B.(2), Újhelyi T.(5), Vujovic M.(1), Vígh J.
Kapusok: Csernyik V., Medgyes G.(1), Pál I. Mérkőzés eredményének alakulása: 6.p1:4; 10.p. 4:7; 16.p.7:9; 20.p.9:11; 26.p 13:14; 30.p. 16:16; 36.p.18:20; 40.p. 21:21; 48.p. 27:23; 51.p. 27:27; 55.p. 31:28; 60. p. 35:31
Hétméteresek: 2-2; 4-1