Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2009 április 23 csütörtök - 10:46:58     Városi rendezvények      Hozzászólás0


Nagykunsági szomszédunk, Törökszentmiklós, nem mindennapi eseménynek adott otthont az április 2–4. közötti napokban. Itt került megrendezésre az Első Nemzetközi Hegedűfesztivál, melyen Európa tizenhét különböző zeneiskolájának növendékei mérték össze tudásukat egy szakmai zsűri előtt. Hazánkon túl Németországból, Svájcból, Szerbiából, Szlovákiából és Lengyelországból is érkeztek résztvevők. A versenyzők valamennyi helyről felkészítő tanáraikkal együtt jöttek a rangos eseményre. Az ünnepélyes megnyitón Dr. Juhász Enikő, a város polgármestere, valamint Balázs Zsolt, a Törökszentmiklósi Kodály Zoltán Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatója köszöntötte a megjelenteket. A nyitóhangversenyen a Szolnoki Szimfonikus Zenekar műsora hangzott el Bali József alapító karnagy vezényletével.
Maga a megmérettetés négy korcsoportban zajlott a zeneiskola Kodály termében. Az első versenynap estéjén a világhírű Bartók Vonósnégyes adott koncertet, emelve a fesztivál színvonalát, mely április 4-én 13:00-kor záróhangversennyel és ünnepélyes eredményhirdetéssel ért véget.

A nemzetközi hegedűfesztivál nem csupán zenei és szakmai vonatkozásban érezhető sikeresnek, hanem személyesen is felemelő élményt nyújtott mind a gyerekek, mind a tanárok számára. A zsűritagok egyenként értékelték a diákokat, és bölcsen tettek eleget annak az ilyenkor mindig nehéz feladatnak, hogy minden résztvevőt bátorítsanak, ugyanakkor a kiemelkedő teljesítményt is értékeljék. Ezt úgy érték el, hogy valamennyi résztvevő kapott oklevelet, melyen bronz ezüst és arany minősítéssel fejezték ki elért teljesítményüket egy-egy korcsoporton belül. Az arany minősítés kiosztásakor kimondatlanul is érezhető volt, hogy ezt az elismerést azok kapják, akik eredményükkel egy hagyományos értelemben vett versenyen valamilyen dobogós helyezést érnének el saját korcsoportjukban. A korcsoportonként történő értékelés után átadták a fesztivál fődíját, melyet idén a legnagyobb (negyedik) korcsoportban fellépő Amalia Delitroz vehetett át, aki Svájcból érkezett tanárával, Borse Cornellel.

Az abonyi Bihari János Zeneiskola növendéke, Kun Orsolya a harmadik korcsoport résztvevőjeként arany minősítést kapott, megszerezve a zsűri elismerését és továbbadva városunk iskolájának jó hírét, felkészítő tanárával Búzás Dórával, és a zongorán közreműködő Szikszay Sándornéval együtt.

 
Búzás Dóra hegedűtanár