Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2015 február 28 szombat - 18:27:01     Önkormányzati hírek      Hozzászólás0


Abony Város Önkormányzat Képviselő-testülete 2015. február 26-i ülésén immár ötödik alkalommal adta át az „Abony Város Sportolója”, az „Abony Sportjáért” és a „Jó tanuló, jó sportolója” díjakat, melyek odaítéléséről január 29-i ülésén döntött a Z-22/2015. (I. 29.) számú határozatában.

A Képviselő-testület a 2015. évben „Abony Város Sportolója” díjat adományozott Csáki Edinának, Mádi Csabának, Kosaras Józsefnek és Molnár Andrásnak, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak kedvelt sportágukban. Csáki Edina és Mádi Csaba a kézilabdában, Kosaras József az erőemelésben, Molnár András pedig a fogathajtásban ér el kimagasló sikereket. Az „Abony Sportjáért” díjat az idei évben Nagy Gáborné, a Somogyi Imre Általános Iskola nyugalmazott igazgatója kapta, a „Jó tanuló, jó sportoló” díjat pedig Fehér Levente, a Gyulai Gaál Miklós Általános és Alapfokú Művészeti Iskola tanulója vehette át. A díjazottak az elismerés részeként könyvet, kupát és oklevelet kaptak. 
 
A képgalériát a fotóra kattintva tekintheti meg. Fotó: Borsányi János

„A sportról és az önkormányzat sporttal kapcsolatos feladatairól szóló 11/2010. (V. 03.) számú önkormányzati rendeletben a Képviselő-testület meghatározta, hogy minden évben „Abony Város Sportolója”, „Abony Város Sportjáért” és „Jó tanuló, jó sportoló” díjakat kíván adományozni. A rendeletben rögzítésre kerültek a díjazás feltételei is. A Képviselő-testület úgy rendelkezett, hogy évente maximum öt „Abony Város Sportolója” díj adományozható azon sportolók részére, akik országos vagy nemzetközi versenyeken kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. „Abony Sportjáért” díjban egy olyan edző, oktató és sportvezető részesülhet, aki országos vagy nemzetközi versenyen kiemelkedő teljesítményt nyújtó sportolókat felkészített. A „Jó tanuló, jó sportoló” címet egy olyan tanuló nyerheti el, aki országos vagy nemzetközi sportversenyen kiemelkedő teljesítményt nyújtott és legalább 4,5 átlagú tanulmányi eredményt ért el.
 
Az oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, Abony város címerét, a díj adományozásáról szóló Képviselő-testületi határozat számát, a kitüntetett nevét (iskola, sportszervezet megnevezését), az adományozás keltét, a polgármester és jegyző aláírását. A kitüntetés adományozására adott év január 15. napjáig a városi sportegyesületek, sporttevékenységet végző civil szervezetek, az oktatási intézmények vezetői, a Képviselő-testület tagjai és bizottságai terjeszthetnek elő javaslatot a polgármesternél. A benyújtott javaslatokat a Humánpolitikai Bizottság véleményezi, és javaslata alapján a polgármester a Képviselő-testület elé terjeszti a jelölteket.
 
 
A korábbi évek díjazottai:
2014. év
„Abony Város Sportolója” díj: Csomor Janka, Petrezselyem Attila, Zana Nikoletta, Nagy Gergely
„Abony Sportjáért” díj: Orbán Béláné
„Jó tanuló, jó sportoló” díj: Mucsi Noémi
 
2013. év
„Abony Város Sportolója” díj: Csomor Erika, Gulyás Tamás, Molnár András, Bárány József
„Abony Sportjáért” díj: Medveczky Edit
„Jó tanuló, jó sportoló” díj: Orján Viktória
 
2012. év
„Abony Város Sportolója” díj: Molnár József, Major József, Hegedűs Gabriella
„Abony Sportjáért” díj: Lőrinczy Attila
„Jó tanuló, jó sportoló” díj: Soós Fanni Kinga
 
2011. év
„Abony Város Sportolója” díj: Molnár József, Szobonya Nikoletta és Lőrinczyné Kövér Judit
„Abony Sportjáért” díj: Tóth György
„Jó tanuló, jó sportoló” díj: Szuda Réka