Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2015 július 05 vasárnap - 20:20:11     Városi rendezvények      Hozzászólás0

Abony Város Képviselő-testülete „Abony Város Egészségügyéért” kitüntetést adományozhat azon személy részére, aki a városban az egészségügyi ellátás területén kiemelkedő munkát végzett és ezzel hozzájárult az ellátás színvonalának emeléséhez. A kitüntetésből évente egy adományozható, mellyel plakett, oklevél és pénzjutalom kerül átadásra. A Képviselő-testület Z-131/2015.(V. 28.) számú határozatával döntött a kitüntetés átadásáról.
 
A díjat Abony Város Önkormányzata nevében Semmelweis-nap alkalmából, 2015. július 3-án Romhányiné Dr. Balogh Edit polgármester asszony adta át Dr. Speckner Nándor nyugalmazott gyógyszerész úrnak.
 

Az alábbiakban Dr. Speckner Nándor méltatását olvashatják:
Dr. Speckner Nándor 1932. szeptember 18-án született Sajóvárkonyban, egy háromgyermekes család legkisebb gyermekeként. Édesapja köztisztviselő, édesanyja háztartásbeli volt. Két fiú testvére közül Szilárd köztisztviselő, Dénes pedig állatorvos volt. Az általános iskolai tanulmányokat követően az ózdi József Attila Gimnáziumban tanult tovább. Érettségi után felvételt nyert a Semmelweis Orvostudományi Egyetem gyógyszerész szakára, ahol 1957-ben megszerezte diplomáját. Az egyetemi évek alatt szülei Abonyba költöztek, így került kapcsolatba városunkkal. Kötelező szakmai gyakorlatát már az abonyi gyógyszertárban töltötte Bogácsi Antal gyógyszerész felügyelete mellett. A diploma megszerzése után a budapesti Chinoin Gyógyszergyárban kapott állást. A Kabay Gyógyszertár vezetőjének halálát követően, 1959-ben megpályázta a megüresedett gyógyszerészi állást és a Pest Megyei Gyógyszertári Központ vezetősége alkalmasnak találta a vezetői beosztásra. Feleségét, Dobozi Erzsébetet is Abonyban ismerte meg, akivel 1961-ben kötött házasságot. Házasságukból egy leány és egy fiúgyermek született. A gyógyszertár vezetése mellett a helyi és a környező települések mezőgazdasági termelőszövetkezeteiben felhasznált növényvédő szerek tárolását, felhasználását is ő felügyelte. Munkáját, hivatását mindig példaértékűen végezte, megszerzett gyakorlati tudását több ifjú gyógyszerésznek, kollégának továbbadta. A Kabay Gyógyszertárat 1996-ig alkalmazottként, majd azt követően tulajdonosként vezette nyugdíjba vonulásáig, 2008-ig. Munkája mellett városunk közéletében is aktívan tevékenykedett. 1990-től a Szociális Bizottság tagjaként, majd 1994-től a 2. számú választókörzet képviselőjeként és az Egészségügyi Bizottság elnökeként vett részt az önkormányzati munkában. 2004-ben két kitüntetésben is részesült. A városhoz való hűségéért, munkájáért „ABONYIAK ABONYÉRT” díjat kapott, és gyógyszerészként „ABONY VÁROS EGÉSZSÉGÜGYÉBEN VÉGZETT HŰSÉGES MUNKÁJÁÉRT” elismerésben részesült.
2015-ben az „ABONY VÁROS EGÉSZSÉGÜGYÉÉRT” kitűntetés díjazottja Dr. Speckner Nándor nyugalmazott gyógyszerész úr. 
 
Abony Város Önkormányzata nevében szívből gratulálunk a kitüntetéshez!  
 
Darányi Erika
Fotó: Borsányi János