Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2015 november 26 csütörtök - 15:25:31     Önkormányzati hírek      Hozzászólás0

Abony városvezetése 2015-ben alkotta meg azt a rendeletét, mely a kitüntetések, díjak adományozásának rendjét szabályozza. Ebben a rendeletben döntöttek az „Abony Város Szociális Gondoskodásért” díj adományozásáról is, melyet minden évben egy olyan abonyi magánszemély, civil közösség vagy szervezet kaphat meg, aki/amely a szociális és gyermekjóléti ellátás területén kiemelkedő munkát végzett a településen és ezzel hozzájárult az ellátás színvonalának emeléséhez. A díjat a Képviselő-testület első alkalommal Falusi Józsefné számára adományozta a Z-214/2015. (X 21.) számú határozatával. A rendelet értelmében a kitüntetés átadása a november 12-i Szociális Munka Napjához kötődik. Romhányiné Dr. Balogh Edit polgármester asszony köszöntötte Falusi Józsefnét, majd a Képviselő-testület nevében Kelemen Tibor aljegyző úrral együtt átadták a kitüntetéssel járó oklevelet, plakettet és virágcsokrot. A kitüntetéssel járó pénzjutalom 100.000,-Ft. 

A Képviselő-testület 2015. évben „Abony Város Szociális Gondoskodásért” címet adományoz Falusi Józsefné részére. 

Falusi Józsefné méltatása: Falusi Józsefné a Ceglédi Egészségügyi Szakközépiskolában ápolónői végzettséget szerzett. Megszerzett tudását 1986 januárjától házi szociális gondozóként gyakorolta. Munkája során naponta, ha szükséges volt több alkalommal látogatta a gondozottakat, kerékpárral közlekedett a város bel- és külterületén egyaránt.

A gondozottak között voltak idős és fiatal egyedül élő betegek is, a sokuknak tartásra köteles hozzátartozója sem volt. Falusiné Zsuzsika a látogatáson túl bevásárolt, gyógyszert íratott ki és vitte a gondozottnak, ha kellett takarított és természetesen meghatározott – gyakori - időnként tudták a gondozottai, hogy érkezni fog. 
 
Évek múlva, amikor megnyílt a Szilágyi Erzsébet utcai bentlakásos otthon, az intézmény vezetője lett. A Támogatói Szolgálat megalakulásával átszerveződött a dolgozók munkája, így az övé is. 2007-ben „személyi segítő” végzettséget szerzett a Kecskeméti Egészségügyi Intézményben. Ezt követően 6 éves kortól – igény szerint – látás- és mozgássérültek, egyéb betegséggel élők részére szakszerű segítséget tudott nyújtani. 
 
Szerette a munkáját, és Őt is szerették gondozottai. Kedves beszédével a rendszeres találkozások során közvetlen kapcsolatot alakított ki a kisgyermekekkel és a felnőttekkel egyaránt, ami nagyon értékelendő, mert ez nem mindig és nem mindenkinek sikerül. Zsuzsi 1986-tól 2014-ig végezte ezt a nagyon szép munkát. Ma már nyugdíjas. Kívánunk neki nagyon boldog nyugdíjas éveket, jó egészséget és a kitüntetéshez szívből gratulálunk. 
 
Falusi Józsefné méltatását Pető Istvánné városi képviselő jutatta el az abony.hu részére. 
 
Abony Város Önkormányzata nevében szívből gratulálunk a kitüntetéshez, jó egészséget és hasznos, boldog nyugdíjas éveket kívánunk Zsuzsikának szerettei körében. 
 
Darányi Erika 
Fotó: Szilágyi Tamás (A fotó, rákattintással nagyítható!)