Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2010 augusztus 05 csütörtök - 13:51:48     Önkormányzati hírek      Hozzászólás0

 
EU

Az alapfokú közoktatáshoz való egyenlő esélyű hozzáférés megvalósítása az abonyi Somogyi Imre Általános Iskolában című, KMOP-4.5.3-09-2009-0040 azonosító számú pályázatot a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség 29.843.042 Ft összegű, vissza nem térítendő támogatásban részesítette.

A pályázati önerő mértéke: 16.142.812 Ft.
A projekt összköltsége: 45.985.854 ,- Ft.

A kivitelező Generál Kontakt Bt (2740 Abony, Bercsényi út 25.).
A kivitelezés összege bruttó: 37.825.854 Ft.
Az építési munkák ideje: 2010.07.01.-2010.09.28. mely időpont az iskolakezdést nem befolyásolja.


 
A pályázat előkészületeinek munkálataiba és a kivitelezés részleteibe folyamatosan bevontuk a Mozgássérültek és a Vakok Gyengénlátók Egyesületét.

A pályázat keretében az alábbi akadálymentesítési megoldások valósulnak meg:

Az ingatlanon belül 2 db akadálymenetes parkoló kerül kialakításra. Mérete: 3,7 * 5,5 m gépkocsinként.

A parkolók burkolata szilárd, egyenes felületű, csúszásmentes aszfaltburkolat. A gépkocsi parkolók helyei táblával és felfestéssel is jelölésre kerülnek.
A járda felületében eltérő színnel és lábbal is megkülönböztethető felülettel vezetősáv készül. Az iskolaépület egy bejárata lesz akadálymentesen használható. Az udvari bejárat a gyalogos és a parkoló felől érkező forgalom számára akadálymentessé válik. A tervezett rámpakarok mellett kétsoros, 70 és 95 cm magasságban vezetett kapaszkodó korlát kerül kiépítésre. A tornaterem valamint a 2 tantermes épületnél a szintkülönbség áthidalására rámpa készül. A bejárati ajtó mellé 110 cm magasságban csengő kerül. A csengőt piktogram és Braille-felirat is jelzi majd. A közlekedőterekben vezetősávok kerülnek mindhárom épület összes közlekedő területén kialakításra.Az iskolaépületben a szintek közötti akadálymentes közlekedés biztosítása érdekében lift kerül kialakításra. A lift kezelését nagyméretű, könnyen tapintható formájú, nyomógombok segítik.



A liftben elhelyezett vészjelző az iskola titkárságán jelez, mellyel szóbeli kapcsolat létesíthető.
Az iskolaépületben akadálymentes vizesblokk, vécé kerül kialakításra. A tornateremben készülő akadálymentes vécé egyben öltözőként is szolgál. A számítástechnikai tanteremben egy számítógép a látássérültek számára is hozzáférhetővé válik a hozzá kapcsolódó kiegészítőkkel. (Braille nyomtató, lapolvasó szkenner, hangkártya, felolvasó szoftver, karakterfelismerő program). Az ajtók melletti falakon, a kilincs magasságában beltéri információs és irányjelző táblák valamint nagyított betűs Braille-feliratos táblák is készülnek. Hallókészüléket használó hallássérültek számára az épületben elhelyezett, beépített indukciós készülék jelenti az optimális megoldást a hallóval való kommunikáció terén. Az iskola akadálymenetesítésre kerülő weboldalán az iskola hangostérképe is megtalálható, letölthető.

Romhányiné dr. Balogh Edit
polgármester