Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2019 május 06 hétfő - 14:12:28     Intézményi hírek      Hozzászólás0

   Iskolánk már második éve szervezi meg a kirándulást Tápióbicskére, mellyel emléket kívánunk állítani néhai kollégánk, Györe Csaba tanár úr számára. Csaba minden évben megszervezte és elvitte az érdeklődő diákokat a Tápióságba.

   A dicsőséges tavaszi hadjárat 170 éve lezajlott győztes csatájának helyszínére az idén is ellátogattunk. Több heti szervezés után végre utazásra készen álltunk. Április 04-én, csütörtök délután indultunk busszal az iskola elől 38 tanulóval. Igyekszünk minden diáknak lehetőséget biztosítani, hogy iskolai évei alatt legalább egyszer eljusson velünk Bicskére, így most is azok jöttek, akik még nem voltak az emléktúrán. Tápiószelén csatlakozott hozzánk a túravezetőnk, Lipák István bácsi, aki a Tápiószelei Természetbarát Klub egyik oszlopos tagja. Csabával gyermekként is ismerték egymást, a korábbi években Csaba által vezetett csoportokat is kísérte. Útközben többször megálltunk, hogy megismerjék a gyerekek Tápióbicske több történelmi emlékhelyét, sőt Szabó Jóska gyermekhonvéd kopjafájánál bemutatta Pista bácsi a gyermek életét.

   A végállomásunkra 16 óra körül érkeztünk meg, melyet nagyon vártak már a tanulók. Közép–Európa egyik legjelentősebb katonai hagyományőrző eseményén korhű ruhákban, a korszakhoz illő fegyverzetben elevenedett meg az 1849. április 4-én lezajlott ütközet. Volt lovas csata, ágyúdörgés, füst, puskaropogás, kardvívás, patakon átvágtatás, szalmaházak felégetése. A legszebb talán mégis a felvonulás volt a csata végén. Nagyon sok hagyományőrző honvéd repített vissza minket a múltba és mutatta be nekünk a tápióbicskei csatát.

   A Tápió hidjánál megtartott élő történelemóra elnyerte a diákok tetszését. A buszon hazafelé már többen bejelentkeztek a jövő évi emléktúránkra.    

   Ezúton szeretnék köszönetet mondani Lipák István idegenvezetőnknek, aki időt szakított ránk, és felidézte velünk a történelmet, valamint azt a sok tudásanyagot, amivel gazdagabbak lettünk. Reméljük, hogy jövőre ismét velünk utazik a Györe Csaba tiszteletére megrendezett emléktúrán!     

Az Abony.hu-nak beszámolt Farkas Annamária pedagógus.