Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2011 augusztus 15 hétfő - 10:45:18     Önkormányzati hírek      Hozzászólás0

Pingvines Bölcsőde átadási ünnepség
2011. augusztus 12.




A galéria megtekintéséhez kattintson a képre


Egy álom vált valóra Abony városában ismét, hiszen szeptemberben megnyitja kapuit a gyermekek előtt egy új modern igényeket kielégítő bölcsőde. Az új bölcsőde építésének nemcsak az volt a célja, hogy a város egy újabb intézménnyel bővüljön, hanem az is, hogy segítse a kismamákat a munka világába való visszalépésbe és, hogy új munkahelyeket teremtsen.

A „Kreatív Kópévár – Új Bölcsőde létesítése Abonyban” című projekt kivitelezése az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-Magyarországi Operatív Program (KMOP-4.5.2-09-2009-0024) keretein belül 2011. február 21-én kezdődött meg.

Csaknem 6 hónap leforgása alatt készült el az új épület. Aaz építkezés végig a tervek szerint haladt előre a megfelelő szakemberek és a hivatali dolgozók munkájának köszönhetően. A város apraja nagyja láthatta, hogy az alapkőletételtől napról napra, hogyan épült fel Abony legszínesebb gyermek intézménye.

A műszaki átadást követően 2011. augusztus 12-én megrendezésre került az új Pingvines Bölcsőde ünnepélyes átadása, melyen jelen voltak a projekt megvalósításában részt vevők, a hivatal dolgozói, a város lakossága valamit a város vezetői. Az ünnepi műsor keretében Nagy András esperes plébános és Fábián Zoltán lelkész úr megáldotta az új bölcsőde, majd polgármester asszony átadta az emlékplaketteket, a projekt megvalósításában részt vevőknek, munkájuk elismeréséül:

Palotai Sándor – projektmenedzser, Tőrös Csaba – tervező, Bán János – tervező, Sátorné Tóth Melinda – intézményvezető, Kalászné Vámos Katalin – intézményvezető, Szilasi és Társa Kft. – kivitelező, Lapu Sándor – felelős műszaki vezető, Miskolcziné Magyar Erika – E-Profil Kft., Molnár Zoltán – műszaki ellenőr, Székelyhidi István – műszaki ellenőr, Mészáros Lajos – műszaki ellenőr, Tomasovszki Tamás – műszaki ellenőr, Valaczkainé Varga Erzsébet – településfejlesztési osztályvezető, Bagdács Mónika – településfejlesztési ügyintéző, Tóth Róbert – Kár-Mentor Bt.

Az emlékplakettek átadását követően dr. Czira Szabolcs országgyűlési képviselő úr közreműködésével megtörtént a szalag átvágása, majd az érdeklődők megtekinthették az új bölcsőde épületét. Az ünnepség állófogadással zárult.
Az épület jogerős használatbavételi engedéllyel rendelkezik, a működési engedély kiadása folyamatban van. Reményeink szerint szeptembertől megelégedéssel, örömmel vehetik birtokba az új, színes, csodaszép épületet a gyermekek!