Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2015 február 24 kedd - 10:00:28     Kulturális hírek      Hozzászólás0

2015. február 19-én volt az első abonyi dráma bérlet első előadása a művelődési házban. A Nagykőrösi Körszínház és Ifjúsági Stúdió mutatta be Moliere Tartuffe című vígjátékát.  Bátor kísérletbe kezdett a Kultúra Háza vezetése azzal, hogy dráma bérletet hirdetett az abonyi nagyközönségnek. Nyilvánvaló, hogy az előadás-sorozatot elsősorban a középiskolás diákoknak szánták. A bérletben kínált darabok mind kötelező olvasmányok, érettségi tételek. Azok a diákok, akik ott voltak az előadáson, biztosan nagyobb kedvvel veszik a kezükbe, és olvassák majd az eredeti művet. A megszokott, igen lelkes törzsközönség várta az előadást. A darabot Vas István fordításában, Kiss Zsolt rendezésében láthattuk. Egy, elsősorban amatőr színjátszókból álló társulatnak nagyon komoly feladat Moliere leggyakrabban játszott színművét színpadra vinni. Az álszentség, képmutatás, gátlástalan farizeusság történelmileg minden kor társadalmában előforduló veszélyes bűn.

A képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre! Fotó: Borsányi János

Fordítók, rendezők, dramaturgok gyakran kifejezetten az adott korra vonatkozó áthallásokkal, utalásokkal, túlzásokkal aktualizálják az eredeti művet. (Ennek elrettentő példáit sorolni nem elegendő e beszámolóra szánt felület.) A lényeg: ez az előadás dicséretesen mind ötletes díszleteivel, mind kosztümjeivel, jól választott aláfestő zenével hozta az eredeti szándékot. Átjött a rivaldán, és minden direkt célzás nélkül – megérttette a nézővel a szerző eredeti mondanivalóját. A darabban vannak jól megírt, kidolgozott szerepek, nagyszerű – mondhatni hálás, nagy színészek jutalomjátékának is alkalmasak. Kiss Zsolt Orgon szerepében, Dóri Zorán a címszerepben, Szojka Cinthia, mint Dorina, a komorna, igen kiváló alakításokkal érdemelték ki a közönség rokonszenvét. Hasonlóan nagyon jó volt az Orgon feleségét Elmirát alakító Fehér-Deák Barbara. Különösen az előadás második része volt nagyon jó.    
 
Köszönjük az előadást az ötletgazdának, és minden szereplőnek további sok sikert kívánunk!    
 
Bérlettulajdonos családom nevében:    
Király Béláné 
 
A galéria IDE kattintva tekinthető meg!